Dlaczego wybieramy automatyczną skrzynię biegów

Posted by on lip 29, 2013 in Blog | 0 Komentarzy

Obecnie coraz bardziej liczy się komfort i wygoda. W każdej sferze życia, także w motoryzacji. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem kolejne osoby decydują się na automatyczną skrzynię biegów. Kiedyś to rzadki widok, oglądany tylko w amerykańskich filmach „automat”, dziś jest wybierany przez coraz liczniejszą grupę kierowców. Ale dlaczego? Oto odpowiedź!
Biegi? Zapomnij!
Kiedy pomyślimy o „automacie” nasuwa się myśl: żegnajcie uciążliwe zmienianie biegów. I tak w istocie jest, dzięki temu jazda jest bardziej płynna. Co więcej, wpływa to zbawiennie na silnik, który jest mniej eksploatowany. A mówiąc bardziej obrazowo nie jest tak „zamęczony”, jak podczas korzystania z tradycyjnej skrzyni biegów.
No i popatrz, ile tu miejsca A dokładnie, więcej miejsca pod nogami. Posiadanie automatycznej skrzyni biegów
wiąże się z brakiem sprzęgła. Oznacza to, że do prowadzenia samochodu używamy tylko prawej nogi, którą przyciskamy gaz i hamulec.
A teraz po prostu kieruj
Podczas jazdy operowanie zwykłą skrzynią biegów może rozpraszać. Zdarza się tak najczęściej w mieście, gdzie duży ruch i nadmiar bodźców słuchowych i wzrokowych skutecznie dezorientuje. Posiadacze automatu nie muszą skupiać się na tym elemencie samochodowego rzemiosła. Po prostu wsiadaj i jedź! I zapomnij o hamulcu ręcznym To powinno ucieszyć początkujących kierowców, ale nie tylko. Podczas postoju na wzniesieniu nie musimy zaciągać hamulca ręcznego. Ta wspaniała właściwość „automatu” powoduje, że auto nie ma prawa stoczyć się w dół. Nie ma więc ryzyka niespodziewanej stłuczki. Ale… Niestety, jak wszystko, tak i automatyczna skrzynia biegów ma pewne wady. Jedną z nich jest perspektywa trudniejszej i kosztowniejszej naprawy. Trudno się dziwić, „automat” to twór zdecydowanie bardziej skomplikowany niż prosty „manual”. Jednocześnie, warto pamiętać, że taka automatyczna skrzynia to dosyć świeża
sprawa na naszym rodzimym rynku. W związku z tym nie ma jeszcze tak wielu mechaników, którzy specjalizują się w jej naprawianiu. Na poczet wad zaliczyć też można większe zużycie paliwa, ale…tylko w starszych modelach. W nowych samochodach, gdyby porównać „manuala” z „automatem” różnicy już nie zauważymy. Zapiszmy więc, że to wada, która odchodzi już do lamusa.
Podsumowując, wybór automatycznej skrzyni biegów to idealne rozwiązanie dla kierowców ceniących sobie komfort jazdy, wygodę, a jednocześnie bezpieczeństwo i pewność siebie.

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sklep służy tylko do demonstracji produktów, nie można dokonywać zakupów.